Aranacak Kelime

post

SİVİL SAVUNMA GÜNÜ KAPSAMINDA OKULUMUZDA “YANGIN TATBİKATI”

SİVİL SAVUNMA GÜNÜ KAPSAMINDA OKULUMUZDA “YANGIN TATBİKATI”

SİVİL SAVUNMA GÜNÜ KAPSAMINDA OKULUMUZDA “YANGIN TATBİKATI”
Okulumuzda 28.02.2017 Salı günü Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi İtfayesi “28 Şubat Sivil Savunma Günü” dolayısıyla , öğrencilerde yangın anında yapılacaklar kapsamında bilinç oluşturmak amacıyla uygulamalı eğitim programı düzenledi. Bu tatbikatta planlı şekilde derslikler ve okul boşaltılarak toplanma alanında kısa zamanda toplanıldı. İkaz ,alarm tatbikatı ve öğrenci-personel tahliye tatbikatı başarı ile gerçekleşti.

Sivil savunma programına; İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Sayın Hanifi ŞAHİN, İtfaye Grup Amiri Sayın Mehmet Metin ARDIÇ ve itfaiye erleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Grup Amiri Mehmet Metin ARDIÇ, öğrencilerimize teorik bilgi verdi. Amir ARDIÇ, yangın anında yapılacaklar konusunda öğrencilere bilgi vermesinin ardından öğrenciler ve öğretmenler ile birlikte uygulamalı olarak yangın söndürme işlemi gerçekleştirdi.

Bu kapsamda ayrıca okulumuzda “28 Şubat Sivil Savunma Günü” başlıklı okul duvar gazetesi hazırlandı. Bununla birlikte derste Sivil Savunmanın ne anlama geldiğini, Sivil Savunma kuruluşlarının neler olduğu hakkında bilgilendirme yapıldı.