Aranacak Kelime

post

OKUL SANAYİ İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI

OKUL SANAYİ İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI

OKUL SANAYİ İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI
Okulumuzda 09.03.2017 Perşembe günü öğle yemeği eşliğinde okul-sanayi iş birliği toplantısı yapıldı. Toplantı OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Deniz KÖKEN’in başkanlığında, Ticaret Odası Başkanı Sayın Şevket Beyhan HIDIROĞLU, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkan Yardımcısı Sayın Savaş MAHSERECİ,OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Ali ÖZPOLAT,OSB Bölge Müdürü Sayın Özer ÖZCAN, Acarsan Holding Sayın Abdullah ACAR ve Sayın Turgay KARABAY, Parlar Otomotiv Skoda Özel Servis Sayın Necdet Bayram PARLAR VE Sayın Sait BAŞFIRINCI, Saf Çelik San. ve Tic.Ltd.Şti. Sayın Sema YILMAZ, Sayın Selin ERGİN, Sayın Hakan BİNGÖL ,Gür İplik San. ve Tic. A.Ş Sayın Mehmet Tayfun ÖZKARA ve Sayın Etem UYGUN, Folyopak Ambalaj San. ve Tic. A.ş Sayın Müslüm BOZAN, Kaplanser Halı Teks.San. ve Tic.Ltd.Şti. Sayın Mehdi KAPLAN, Sayın Muhittin KAPLAN, Sayın Ökkeş DARI, Güneydoğu Galveniz Enerji Metal İnş.Tah.San.Tic.Ltd.Şti. Sayın Abdi KÜLTE’nin katılımlarıyla yapıldı.

Okul-Sanayici İş Birliği Toplantısında konuşma yapan Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Köken; “Amacımız, Gaziantep de ara eleman ihtiyacını tespit etmek, işverenin talepleri ve meslek liselerimizin sorunlarını konuşmaktır.Gaziantep´te meslek liseleri çok şanslı. Türkiye´nin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden birisi bu şehirde. Sanayisi gelişmiş bir ilde staj sorunu yaşanmayacağı gibi mezun olan öğrencilerin iş bulması da daha kolay olacaktır. İyi bir mesleki eğitim almış kalifiye eleman sanayiciler için de vazgeçilmez bir insan gücü anlamına gelmektedir. Bizim sanayicilerimizden beklentilerimizden birisi daha fazla ve ihtiyaca yönelik bölüm açılması için bizlere taleplerde bulunmalarıdır. Ayrıca eğitim aşamasındaki öğrencilerimizi staj aşamalarında geri çevirmemeleri uygulamalı eğitimleri için son derece önemlidir. Bu hususta sanayicilerimizin desteğini bekliyoruz.”

Temeline insanı almadığınız hiç bir işten başarı elde edemezsiniz diyen Başkan Köken, “İş gücünü ve tasarrufu makinalardan ziyade insan gücünden kazanabilirsiniz. Sanayicimize kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla açtığımız, Gaziantep OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin ve öğrencilerinin daha verimli bir eğitime ulaşması için sanayicilerin desteklerine ihtiyaçları olduğunu unutmamalarıdır.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Gaziantep OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Sayın Abdullah İBİLİ, toplantı açılışında yaptığı konuşmada Gaziantep OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin kuruluş amacı, hedefleri, özellikleri, bölümleri ve faaliyetleri hakkında toplantıya katılan sanayicilere bilgiler verdi.

Toplantıya katılan sanayicilerimiz, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Deniz Köken’e ve Yönetim Kurulu Üyelerine yapılan toplantı için teşekkür ettiler.