Aranacak Kelime

post

ÖĞRENCİLERİMİZ LYS İLE YOLUNA DEVAM EDİYOR.

ÖĞRENCİLERİMİZ LYS İLE YOLUNA DEVAM EDİYOR.

ÖĞRENCİLERİMİZ LYS İLE YOLUNA DEVAM EDİYOR.

Okulumuzun üniversiteye hazırlık öğrencilerine YGS sınav sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından 29.03.2017 Çarşamba günü “LYS Bilgilendirme Semineri” düzenlendi. Düzenlenen seminer, okulumuzun çok amaçlı konferans salonunda Rehberlik servisi öğretmenlerimizden Eşref ERDEN tarafından gerçekleştirildi.

 

Seminerde, üniversiteye hazırlığın ikinci ayağı olan LYS sistemiyle ilgili detaylı bilgilendirmelerin yanı sıra öğrencilerin merak ettikleri ve LYS’nin bilinmeyenleri ile ilgili detaylar üzerinde konuşuldu. Ayrıca seminerde tercih danışmanlığının birinci aşaması olan konularda farkındalık oluşturuldu. Bu çerçevede öğrencilere puan türleri ve bu puan türlerini etkileyen derslerin katsayıları anlatıldı. Öğrencilerin puan türlerine yönelik seçebilecekleri bölümler hakkında bilgi sunuldu.

Seminer çalışmasının son bölümde ise öğrencilere sınav süreci hakkında söz hakkı verildi. Öğrencilerimiz bu bölümde çalışma stratejileri ve hedeflerle ilgili duygu ve düşüncelerini arkadaşlarıyla paylaşma imkanı buldu. Öğrencilerimiz ve okul idaresi okulumuzda rehberlik servisi ve kurs komisyonun yıl boyunca yürüttükleri çalışmalar hakkında memnuniyetlerini ifade ettiler.2016-2017 sınava doğru projesinde tüm çalışmalarda , sınav ve tercih dönemlerinde okul idaresinin, tüm okul öğretmenlerinin ve rehberlik servisinin öğrencilerin yanında olacağı belirtilerek seminere son verildi.