Aranacak Kelime

post

ÖĞRENCİLERE MOTİVASYON, HEDEF BELİRLEME VE FARKINDALIK SEMİNERİ

ÖĞRENCİLERE MOTİVASYON, HEDEF BELİRLEME VE FARKINDALIK SEMİNERİ

ÖĞRENCİLERE MOTİVASYON, HEDEF BELİRLEME VE FARKINDALIK SEMİNERİ

Okulumuzda 16.02.2017 Perşembe günü öğrencilerin sınav sürecinde yaşadığı her türlü psikolojik, biyolojik ve fiziksel durumları anlatmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilerimize yönelik seminer düzenlendi. Gaziantep Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd.Doç.Dr. Sayın  Mehmet MURAT tarafından verilen “Öğrencilere Motivasyon, Hedef Belirleme Ve Farkındalık” konulu seminer, Özel Gaziantep OSB Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi  çok amaçlı salonunda gerçekleşti.

Öğrencilerin öğrenmede karşılaştıkları güçlükleri ve bilginin daha kalıcı olması için neler yapılmasını gerektiğini, sınava atfedilen yanlış düşüncelerin neler olduğu ve sınav sürecinde motivasyonun çok önemini ve bu süreç de atalete düşmemek gerektiğini anlatan Gaziantep Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sayın  Mehmet MURAT, öğrencilerin kaygı ve strese bağlı güçlüklerini önlemek için teknikler gösterdi.

Seminerde, ”Başarabilmek için öncelikle başarabileceğine yürekten inan.” Diyen Gaziantep Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd.Doç.Dr. Sayın Mehmet MURAT özellikle YGS sınavına girecek öğrencilerimizin motivasyonlarını yükseltti.

Gaziantep Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd.Doç.Dr. Sayın Mehmet MURAT’ a teşriflerinden ve aktarmış olduğunu değerli paylaşımlar için teşekkür ederiz.