Aranacak Kelime

post

EĞİTİMCİLER İÇİN KOÇLUK BECERİLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ.

EĞİTİMCİLER İÇİN KOÇLUK BECERİLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ.

“EĞİTİMCİLER İÇİN KOÇLUK BECERİLERİ” SEMİNERİ DÜZENLENDİ.
Okulumuzda 11.02.2016 Cumartesi günü Arz Danışmanlık ve Mühendislik Hizmetleri işbirliğiyle öğretmenlere kolay uygulanabilir sınıf içi öğretim tekniklerini koçluk metodolojisi ile birlikte uygulamayı öğretmek amacıyla okulumuz öğretmenlerine yönelik seminer düzenlendi. Anka Koçluk Eğitim Danışmanlık A.Ş Kurucu Koçu ve Eğitmeni Sayın Gökçe PINAR, tarafından verilen “Eğitimciler İçin Koçluk Becerileri” konulu seminer, Özel Gaziantep OSB Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi çok amaçlı salonunda gerçekleşti.

Sayın Gökçe PINAR seminerde, “Koçluk nedir, ne değildir?, Koçluk kimlere yapılır?, Koçluk nasıl yapılır?, Koçluğun etik değerleri -prensipleri, Bir öğrenci koçu öğrenciyle nasıl çalışır? ,Öğrenci koçluğunda öğrenci çarklarını uygulama, Sınıf içinde GROW modeli ile koçluk yapmak, Zihin haritası kullanarak öğrenmeyi kolaylaştırma, İstasyon tekniği ile öğrenmeyi kolaylaştırma, 4 MAT modeli ile konu anlatımı, Çoklu zeka testi ile öğrencinin yatkın olduğu meslekleri keşfetmesini sağlamak” konu başlıklarını anlattı.

Seminerde, Sayın Gökçe PINAR öğretmenlerimizi de sürece dahil ederek istasyon tekniği ile bilgi öğrenimi ve zihin haritaları yaptırarak koçluk eğitimine dair farklı metotlar kullandı. Sayın Gökçe PINAR sunumunda kullandığı esprilerle seminerin eğlenceli bir şekilde geçmesini sağladı.