Aranacak Kelime

post

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ AKŞAM YEMEĞİ İLE BİRLİKTE KUTLADIK

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ AKŞAM YEMEĞİ İLE BİRLİKTE KUTLADIK

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ AKŞAM YEMEĞİ İLE BİRLİKTE KUTLADIK.

Kurtuluş savaşından sonra Atatürk’e “İşte memleketi kurtardınız, şimdi ne yapmak istersiniz” diye sorulduğunda O, ”Eğitim bakanı olarak milli irfanı yükseltmeye çalışmak en büyük emeldir” diyerek eğitim ve öğretime verdiği büyük önemi ifade etmiş, ve daha sonrasında memleketin selameti ve istikbali için bu alanda köklü değişikliklere imza atmış, Latin alfabesinin kabul edilmesinden sonra 24 Kasım 1928’de açılan millet mektepleri ile okuma yazma seferberliği başlatılmış, bu alanda yürütülen gayret ve çabalara “Başöğretmen” sıfatıyla katkı sağlamıştır. İşte bu nedenledir ki millet mekteplerinin açıldığı tarih ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, ülkemizde 1981 yılından beri “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Program, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Deniz KÖKEN ’in katılımı ve günün anlam ve önemine dair konuşmasıyla devam etti. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Deniz KÖKEN konuşmasında, eğitime ve öğretmenlere verdikleri önemi vurgulayarak çok yönlü, teknolojik gelişmeleri takip ederek kullanabilen ve değerlerine sahip çıkan gençler yetiştirmek hususunda her türlü maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeceklerinin önemle belirtti. Bu anlamlı günde Müteşebbis Heyeti Başkan Yardımcısı Sayın Savaş MAHSERECİ, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Ali ÖZPOLAT, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Sayın Özer ÖZCAN teşrifleriyle okulumuzu onurlandırdılar.

Okulumuz Edebiyat öğretmenlerinden Sevda YEŞİL’ in açılış konuşmasını yapmış olduğu “24 Kasım Öğretmenler Günü Yemeği”ni Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu düzenledi.

Akabinde okulumuzun bütün personelinin katılım gösterdiği Öğretmenler Günü programı Müzik öğretmenleri Pakize METİN ve Erol ESMEZ ’in canlı müzik performansı ile devam etti.

Müzik Öğretmenlerimizin halk ve sanat müziğinden oluşan zengin repertuvarlarıyla seslendirmiş oldukları şarkılarıyla meslektaşlarına müzik ziyafeti sundular.

Öğretmenlerimiz eğlencenin tadını şarkılara eşlik edip, sahnede oyunlar oynayarak bu günü birlik ve beraberlik içinde renkli görüntülerle doyasıya çıkardılar.

Kutlamaların son bölümünde okulumuz Müzik öğretmeni Pakize METİN’in eşliğinde “Öğretmen Korosu” Türk musikisinin sevilen şarkılarını seslendirdi.

Kaybedilmiş nesil yığınlarından ziyade bilgili, görgülü aynı zamanda milli birlik ve beraberlik bilincine sahip nesiller yetiştirme yolunda biz öğretmenlere desteğini esirgemeyen Organize Sanayi Bölgesi yönetim kuruluna okulumuz öğretmenleri olarak ayrıca teşekkür ediyoruz.