Aranacak Kelime

post

12. SINIF VELİLERİNE “SINAV ÖNCESİ AİLE İÇİ İLETİŞİM” SEMİNERİ DÜZENLENDİ.

12. SINIF VELİLERİNE “SINAV ÖNCESİ AİLE İÇİ İLETİŞİM” SEMİNERİ DÜZENLENDİ.

12. SINIF VELİLERİNE “SINAV ÖNCESİ AİLE İÇİ İLETİŞİM” SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Okulumuzda 28.11.2016 Pazartesi günü Arz Danışmanlık ve Mühendislik Hizmetleri işbirliğiyle sınav sürecinde ailenin desteğinin öğrenciye katkılarını açıklamak amacıyla okulumuzun 12. Sınıf öğrenci velilerine yönelik seminer düzenlendi. Klinik Psikolog Dr. Sezer AVCI, tarafından verilen “Sınav Öncesi Aile İçi İletişim Bilgilendirme” konulu seminer, Özel Gaziantep OSB Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi çok amaçlı salonunda gerçekleşti.

YGS-LYS sınavı öncesi okul-öğrenci-aile koordinasyonunu sağlıklı bir şekilde oluşturmak ve geliştirmek, öğrencilerimizin yaşamış oldukları sınav döneminde onlara yardımcı olabilmek başarmanın yarısını oluşturduğunu velilerimize anlatarak aile olarak görevleri ortak bilinç oluşturmayı velilerimize anlatan Klinik Psikolog Dr. Sezer AVCI sunumunda kullandığı esprilerle seminerin eğlenceli bir şekilde geçmesini sağladı vurguladı.

Klinik Psikolog Dr. Sezer AVCI seminerde, sınav öncesi süreçte velilere “Anne-Çocuk İlişkisi, Sınav döneminde öğrencilerin psikolojisi, Öğrenciye destek hangi noktada verilmeli? Ve öğrenci ile iletişimde hangi dili kullanmalıyız?” konu başlıklarını anlattı.