Aranacak Kelime

YURT

ÖZEL GAZİANTEP OSB ANADOLU TEKNİK LİSESİ YURDU

Öğrencilerimize huzurlu bir yuva imkanı sunan Özel Gaziantep OSB Anadolu Teknik Lisesi Yurdu’nda kalan öğrencilerimiz daha huzurlu bir eğitim süreci yaşıyorlar… Etüt salonlarında kendilerini eğitim gününe hazırlama imkanı verdiğimiz öğrencilerimizin eğitim kalitesinin artmasını sağlıyoruz… Sağlıklı bir beslenme imkanı verdiğimiz öğrencilerimizin beslenme alışkanlıklarını düzenliyor ve daha sağlıklı nesiller yetiştiriyoruz… Temiz, düzenli ve yüksek konforlu yaşam alanları sunduğumuz öğrencilerimiz sadece eğitime ve gelecek planlarına odaklanmalarını sağlıyoruz…

Eğitim Konferansları  Temiz Yatakhaneler
Sıcak Su  Sosyal Etkinlikler
3 Öğün Yemek Geziler
Çamaşır Yıkama – Ütü Geniş ve Ferah Alanlar
7/24 Güvenlik Etüd ve Çalışma Odaları

Öğrenciler, Yurt Müdürlüğü tarafından belirlenmiş bulunan kendileri ile ilgili hükümlere ve yurdun günlük çalışma düzenine uymak zorundadırlar. Uyulması gereken kurallar aşağıda belirtilmektedir.

 1. Yurt Müdürlüğü tarafından yapılacak her türlü tebligat ve çağrıya uyarak gereği yapılır.
 2. Yurdun huzurunu ve düzenini bozacak hareketlerden titizlikle kaçınılır; görgü kurallarına uyulur; kıyafet ve hareketlere dikkat edilir; odalar ve yurdun diğer bölümleri temiz ve düzenli tutulur.
 3. Yurt yöneticileri, nöbetçi yöneticiler ve yurt personeline karşı ölçülü, dikkatli ve saygılı hareket edilir; personelin görevini engelleyici ve güçleştirici hareketlerde bulunmak; işlerine müdahale etmek; görevli personel ile özel sohbet toplantıları yapmak ve özel işler için kullanmak yasaktır.
 4. Kişiler ile olan ilişkilerde kaba ve saygısız davranmak; gürültü etmek; başkalarını rahatsız edecek şekilde ve yüksek tonda müzik dinlemek ve TV izlemek; aynı şekilde herhangi bir müzik aleti çalmak ve şarkı söylemek yasaktır.
 5. Yurt Yönetimi tarafından belirlenen son giriş saatlerine uyulur.
 6. Yurda giriş çıkışlarda, görevli personele veya sorulduğunda yurt idarecilerine yurt kimlik kartı gösterilir; gerektiğinde Yurt Müdürlüğü tarafından kontrol edilmek üzere öğrencilere ait dolap, bavul, vb. yerler açık bulundurulur.
 7. Yurt Müdürlüğü tarafından tahsis edilen oda, yatak, dolap, masa, sandalye, vb.’den başka yer ve eşya işgal edilemez.
 8. Odalarda bulunan yatak, dolap, masa, vb. gibi demirbaş eşyaların yerini değiştirmek veya başka yerlerde kullanmak yasaktır.
 9. Dolaplarda ve odalarda akan, kokan ve bozulan yiyecek maddesi bulundurmak yasaktır.
 10. Odalarda ütü, aydınlatma, ısıtma cihazları, elektrik ocağı, su ısıtma cihazı gibi cihazları kullanmak yasaktır.
 11. Öğrencilere teslim edilen kasada bulundurulmayan ve valiz odasına teslim edilen valizlerin içinde bulunan değerli eşyaların kaybından Yurt İdaresi sorumlu tutulamaz.
 12. Odalarda yatılı misafir kalamaz.
 13. Yurt Yönetimi tarafından belirlenen yerler ve saatler içinde konuklar kabul edilir.
 14. Yurt binası ve bahçesinde duvarlara, kapılara demirbaş eşya üzerine yazı yazmak, işaret ve şekiller çizerek zarar vermek yasaktır.
 15. Sağlık sebepleri ile yurda refakatçi alınmaz.
 16. Yurtta evcil de olsa hayvan beslemek yasaktır.
 17. Yasaklanmış ve birlik ve beraberliği bozacak her türlü zararlı yayın ile genel ahlaka aykırı resim ve afişleri odalara ve yurda asmak; Yurt Müdürlüğü’nün izni olmadan herhangi bir nedenle toplantı düzenlemek, gösteri yapmak, tahrik ve teşviklerde bulunmak; her türlü kesici, vurucu ateşli silahlarla, mermi ve patlayıcı maddeleri yurda sokmak; yurt binası ve çevresinde alkollü içecek, keyif uyuşturucu ve uyarıcı madde bulundurmak ve kullanmak; kumar olarak nitelendirilen oyunları oynamak yasaktır.

Yurdumuz, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmaktadır ve Milli Eğitim Bakanlığı tebliğlerine göre yönetilmektedir. Yurdumuzda uygulanmakta olan kurallar, giriş çıkış saatleri ve disiplin yönetmeliği, bu tebliğler esas alınarak hazırlanmıştır.

Öğrencilerin Yurttan Yararlanma Koşulları;

 1. Okulumuz öğrencisi olmak,
 2. Evli olmamak,
 3. 15-18 yaş arasında bulunmak,
 4. Herhangi bir suçtan hükümlü olmamak, bunu ilgili makamlardan alacağı belgeler ile kanıtlamak,
 5. Sağlık durumunun toplu yerlerde yaşamaya elverişli olduğunu sağlık kuruluşlarından alınacak raporlar ile kanıtlamak,
 6. Öğrencilikten başka bir iş ile meşgul olmamak,
 7. Öğrenim yılı içerisinde disiplinsiz hareketleri ile huzursuzluk yaratmamış olmak,
 8. Yurt içerisinde siyasi vb. faaliyetlerde bulunmamak,
 9. Yasal olmayan örgütlerle ilişkisi bulunmamak,
 10. Yabancı uyruklu öğrencilere uygulanacak sistemi ve yurda alınacak yabancı uyruklu öğrenci sayısı Yurt Yönetim Kurulu tarafından belirlenir,
 11. Yurtta kalmaları yetkili ve ilgili makamlarca sakıncalı bulunmamak (Yurt Yönetim Kurulu yurtta kalması sakıncalı öğrencilerin yurda alınmalarını yasaklayabilir veya yurt ile ilişiğini kesebilir),
 12. Herhangi bir suçtan hüküm giymiş veya haklarında kovuşturma açılmış bulunan öğrencilerin – affa uğramış olsalar dahi – yurda alınıp alınmayacakları Yurt Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanır.

Kesin kayıt için gerekli belgeler;

 1. Nüfus Cüzdanı Örneği
 2. Sağlık Raporu
 3. İkametgah İlmuhaberi
 4. 8 adet fotoğraf
 5. Öğrenci Bilgi Formu, (*)
 6. Veli (aile reisi) İzin Belgesi, (*)
 7. Veli Tayin Belgesi, (*)
 8. Öğrenci Velisine Ait Taahhütname, (*)
 9. Öğrenci Taahhütnamesi. (*)

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için;

 1. Öğrenim kurumuna veya eğitim programın kayıtlı olduğuna veya kayıt yaptırdığına dair onaylı ve fotoğraflı belgenin fotokopisi,
 2. Emniyet makamlarından alınacak Türkiye’de oturma izni verildiğine dair izin belgesi,
 3. Interpol’den alacağı sabıka kaydının olmadığına dair tastikli belgenin fotokopisi.

(*) İşaretli formlar kesin kayıt aşamasında Yurt Müdürlüğü ile birlikte düzenlenecektir.
Öğrencilerin beraberinde pijama, çamaşır, bornoz, havlu, oda terliği, banyo terliği gibi kişisel eşyalarını getirmeleri önerilir.
Yurt Müdürlüğü’ne teslim edilen müracaat dosyaları ve belgeler ile ilgili gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra uygun görülen öğrencilerin kesin kayıt işlemleri yapılır. Kanun, tebliğler ile yönetmeliklere göre kayıt yapılması uygun bulunmayan müracaat sahipleri yurda kabul edilmezler ve durum, müracaat sahiplerine yazılı olarak bildirilir.

ÖZEL GAZİANTEP OSB ANADOLU TEKNİK LİSESİ YURDU AYRICALIKLARI

Çocuklarımız için sıcacık yuva

SAĞLIKLI NESİLLER

Özel Gaziantep OSB Anadolu Teknik Lisesi Yurdu'nda çocuklarımız için uzmanlar tarafından belirlenmiş olan beslenme programları ile belirlenen yemek listesi ile çocuklarımıza kaliteli beslenme imkanı sağlanmaktadır.

ETÜT SINIFLARI

Çocuklarımız için hazırlanmış olan Etüt Odalarında eğitimlerini daha iyi almalarını sağlayarak, eğitim kalitesini en üst seviyelere çıkarma imkanı vermekteyiz...

ŞAH & MAT

Çocuklarımız için planlanan özel sosyal aktivite ve kurslarımız ile birlikte daha güçlü bir gelecek imkanı sunuyoruz.<br />

HABERLER

ÖĞRENCİ SAYISI

248 ÖĞRENCİ

ETÜT ODASI

8 ODA

YURT KAPASİTESİ

346 KİŞİLİK

PERSONEL SAYISI

11 PERSONEL